Druhy plechových krytinPlechové krytiny mohou být různých tvarů a barev. Stejně tak vyžadují různé podmínky pro své kladení a jsou vhodné pro různé střechy. Před výběrem krytiny se především zajímejte, zda je vybraná krytiny vhodná pro Vaši střechu nebo lokalitu, kde se střecha nachází. I s tímto Vám umí pomoci pracovníci Lindab Střešního Asistenta.Taškové krytinyZákladní, v současnosti hojně využívanou,  plechovou krytinou je tzv. tašková tabule - Velkoformátová krytina vhodná pro stavby se sklonem střešních ploch >14°. Jde o estetickou a funkční krytinu původně vyvinutou ve Skandinávii, kde se plechové krytiny široce využívají z důvodů těsnosti a odolnosti vůči nepřízni počasí. Tvary vln těchto krytin můžou být různé, ale princip pokládky je obdobný. Co je důležité u taškových tabulí ?


-  Výška vlny krytiny má kladný vliv na tuhost profilu a také na vzhledovou plasticitu krytiny
-  Přítomnost pojistných vodních drážek v přeložení tabulů je důležitým prvkem odolnosti krytiny vůči vzlínání vlhkosti
   pod krytinu
-  Kvalitní materiál je hlavním předpokladem trvanlivosti krytiny
-  Tašková krytina se hodí na každou střechu. Problémem není střešní okno, vikýř ani komíny nebo jiné objekty na
   střeše.


Poznámka : tyto krytiny se s vyjímkou typu Goodlock vyrábí v nepřerušných pásech dle délky vaší střechy. Obrázky představují ilustrační výřez krytiny. 


 

Drážkové krytiny

Skupina drážkových krytiny představuje estetickou a vysoce funkční volbu v zastřešení. Tyto krytiny jsou díky konstrukci drážek velmi těsné a díky hladkému povrchu z krytiny výborně odtéká voda a většina nečistot. Proto jsou tyto krytiny zejména vhodné na nízké sklony, již od 5°, podle typu krytiny. Hodí se na libovolný tvar střechy, ale i pro opláštění fasády budovy.

Hlavní výhody těchto krytin jsou.

-  Hladký povrch neposkytuje oporu pro usazování nečistot nebo sněhu
-  Estetická čistota povrchu
-  Vysoká těsnost spojů krytiny
-  Upevnění je skryto pod krytinou
-  Krytiny vhodné i pro komplikované střechy Nezapomínejte na okapy ,...

Pro střechy všech druhů je určen špičkový okapový systém Rainline. Více informací naleznete v sekci věnované okapům ZDEInspirační galerie